Mastná pleť

Znáte to. Ráno vstanete, opláchnete si obličej, vyčistíte zuby a následně si čtvrt půl hodiny malujete nový obličej. Jdete do školy nebo do práce, a když si potom po hodince odběhnete na záchod a kouknete na sebe do zrcadla, oslní vás lesk jak blesk. Pudr je fuč a matující make up jakbysmet. Vaše čelo se leskne tak, že snad i háže prasátka. Kdyby vás teď někdo vyblejsknul, namísto obličeje budete mít jen blyštivou hvězdu. Proč, proč, proč?!

Pokožka každého z nás produkuje kožní maz. Ten je sám o sobě velmi užitečný, protože pleť hydratuje, chrání před vnějšími vlivy a zamezuje vysušení a ulomení vlasů. Jenomže když ho pokožka začne tvořit přespříliš, začne být spíš na škodu. Pleť se leskne, působí mastně a navíc na sebe chytá všechny okolní nečistoty jako je třeba prach. Výsledkem jsou ucpané póry a akné. Vy navíc nikdy neodoláte a ucpaný pór se pokusíte vymáčknout. „Jenom tady ten jeden,“ chlácholíte se. A po pěti minutách máte rozrytý celý obličej a svítíte jak červená na semaforu. Nehledě na to, že se vám do druhého dne polovina pórů zanítí a pupínky budete léčit ještě týden.

„A co mám teda dělat?,“ ptáte se zoufale. Základem je póry nemačkat prsty. I když si ruce před operací pořádně umyjete, stejně si je nikdy neumyjete tak, aby byly zcela sterilní. Nějaká ta nečistota se vám do rány dostane vždycky. Proto raději mačkání obejděte obloukem a pokuste se póry vyčistit. Jak?

Hloubkovým čištěním. Pleťové a micelární vody jsou fajn na každodenní péči o pleť, ovšem párkrát za týden byste měli do svého kosmetického repertoáru zařadit i tvrdší čistku pomocí pleťové masky. Ta na pleti působí minimálně 15 minut, během kterých se dostane do hlubších vrstev kůže a přebytečný maz z pórů efektivně vytáhne. Slýcháte-li od kamarádek nebo dobrosrdečné tetičky, že rozšířené póry jsou zkrátka geneticky dané a vy s nimi nic nenaděláte, neposlouchejte je. Pokud budete pleťovou masku používat pravidelně, vaše kožní póry se postupem času zatáhnou a zjemní. Protože pravidelnou a poctivou péčí o pleť se dá bojovat i proti větším problémům než je mastná pleť 😉

Věděli jste, že kůže je největším lidským orgánem? Představuje 7 % vaší tělesné hmotnosti! Nejtenčí máte kůži na očním víčku (0,4 mm) a nejtlustější zase na zádech (až 4 mm). Pečovat byste o ni měli šetrně. To znamená vybírat si pouze certifikované kosmetické produkty, které jsou řádně testované a nejsou škodlivé pro vaše zdraví. Takové produkty nabízí i korejská značka Pilaten. Pro hloubkové čištění nabízí kvalitní pleťové masky, které milují lidé po celém světě. Vyzkoušejte třeba černou slupovací masku s uhlím nebo bílou masku s jílem. Zamilujete si obě dvě. A vaše pleť, ta si je zamiluje ještě víc!

chci masku