Pleťová maska s bílým jílem

Korejská značka Pilaten je po celém světě známá svou černou slupovací maskou s aktivním uhlím. O této masce černé jako noc jsme vám už na blogu psali. Věděli jste však, že pestrá nabídka značky Pilaten zahrnuje také masku bílou?

Jednou z horkých novinek letošního roku, které určitě stojí za vyzkoušení, je pleťová maska Pilaten s obsahem aloe vera a kaktusu. Aloe vera působí na pleť jako blahodárný lék, dodává jí vláhu a zklidňuje ji. Kaktusový extrakt vaši pleť zjemní a zajistí jí pružnost. Hlavní složkou nové bílé masky je ovšem bílý jíl, který by díky svým pečujícím schopnostem (kterých rozhodně není málo) neměl chybět ve vašem kosmetickém arzenálu!

Korejská maska s bílým jílem je vhodná pro všechny typy pleti. Jíl působí proti stárnutí pokožky, dokáže ji zpevnit, vyživit, vyhladit, vyčistit a zklidnit. Bílý jíl je navíc jako jediný ze všech typů jílů hypoalergenní, což znamená, že se po jeho aplikaci nemusíte bát zarudlého a svědivého obličeje. Bílý jíl dokáže vaši pleť přírodní cestou krásně vyčistit, vytáhnout z pórů přebytečný maz a kožní póry postupně stáhnout.

Bílý jíl je známý také pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky. Nebojte se jej použít i na aknózní pleť – uvidíte, že se pleť již po první aplikaci zklidní. Při pravidelném používání vám velkoryse pomůže v boji proti pupínkům, lupénce, ekzému či akné.

Jílová maska působí v kombinaci s aloe vera hydratačně. A to nejen na pár mizivých okamžiků, ale na celé dny. Celkově zlepšuje strukturu kůže, stabilizuje tvorbu kožního mazu a napomáhá předcházet šupinatění u suché pleti.

Jak použít pleťovou masku s bílým jílem?

  1. Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, pleť ze všeho nejdříve odličte a vyčistěte micelární vodou, odličovačem bez alkoholu nebo obyčejnou teplou vodou.
  2. Následně si vezměte nahřátý ručník, kterým jemně napařte obličej, aby se kožní póry před aplikací co nejvíc otevřely. Pokud je zrovna léto a vy nemáte zapnuté topení, zkuste ručník nahřát fénem. Obličej můžete napařit také nad párou, nicméně v takovém případě postupujte velmi obezřetně, abyste se nespálili.
  3. Po napaření aplikujte na obličej takovou vrstvu masky, aby neprosvítala pokožka. Vyčkejte 20-25 minut, a poté masku jednoduše sloupněte dolů.

Bílá jílová maska vám již po první aplikaci šetrně, ale účinně vyčistí všechny zanesené póry, zvláční a zklidní podrážděnou pleť. Masku se nebojte použít ani na dekolt, o který by především dámy měly pečovat stejně pečlivě jako o obličej.

Jak často masku používat? Jakoukoli pleťovou masku byste měli používat maximálně 3x týdně. Hloubková péče o pleť je důležitá, ale všeho moc škodí. Důležité je věnovat se své pleti pravidelně a dopřávat jí pouze šetrné a kvalitní produkty. Začít můžete třeba u některé z korejských masek Pilaten.

chci masku